Днес от 13.00 ч. в Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София ще бъде открита изложбата "Под закрилата на святото". Експозицията включва 16 тематични табла с ръкописи, архивни документи, старопечатни книги и оригинална графика от колекциите на Националната библиотека. Хронологичният обхват на документите е от XIII до XX век. Изложбата се фокусира върху ролята на словото в двете основни религии, които съжителстват на Балканите столетия наред.
"Свещените текстове на християнството и исляма служат еднакво на техните последователи, които вярват, че Божието слово пази от болест и зло, дава упование в трудни моменти и носи спасение. Свитъците с текст и изображения са разпространено средство за лична защита и помощник в деликатни житейски ситуации", посочват организаторите на експозицията.
Кирил Петков обяви на брифинг, че поема политическа отговорност и подава оставка като съпредседател на "Продължаваме промяната" (част от коалицията "Продължаваме промяната" - "Демократична България", която е втора по брой депутати в Народното събрание) и..
В София се проведе бизнес форум Япония-България на тема "Инфраструктура, енергетика и дигитализация". "България разполага с цяла палитра от предимства, които обаче са слабо известни в Япония. Задачата ни е да предоставим много по-ясна информация за..
Екип на болница Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна помощ (УМБАЛСМ) "Н. И. Пирогов" даде нов шанс за живот на трима пациенти в Румъния, съобщи Изпълнителна агенция "Медицински надзор". Донорската ситуация стана възможна..
Над 800 дигитални номади, предприемачи и творци от 50 държави пристигнаха в Банско по повод шестото издание на Bansko Nomad Fest – едно от..
Рок фест "Твърдица и църквата" ще се проведе тази вечер от 20:00 ч. край язовир Жребчево. Фестивалът се организира за поредна година от Община Твърдица и е..