Критична остава обстановката с пожарите в страната. Овладян е пожарът край Стара Загора. Дежурни екипи следят обстановката и край пловдивското село Отец Паисиево. Огънят там е частично овладян, но има все още тлеещи огнища и хеликоптери обливат района с вода. Десетки къщи изгоряха във вилната зона на Отец Паисиево, а повече от 15 души са евакуирани. Силен вятър разпали отново огъня и край симеоновградското село Константиново. Хората от последните къщи са евакуирани. Направени са просеки, които да спрат огъня. Потушаването на пожара край Стрелча продължава и днес.
Горещините и пожарите в Южна България контрастират със силната буря, която се изви над част от Северна България. Проливни дъждове и силен вятър доведоха до отнесени и повредени автомобили, изкоренени дървета. Редица селища в областите Плевен и Русе временно останаха без ток.
От близо 2 милиона пенсии Националният осигурителен институт изплаща 16 000 от тях на българи в чужбина . Най-много български пенсионери живеят в Германия - 4100. По един български пенсионер има в Южна Корея и в Исландия. 75 000 българи получават..
Фискални мерки удрят домакинствата в Румъния на фона на рекорден дефицит Румъния навлиза в труден икономически период, коментатори очакват кризата да продължи поне година. От 1 август т.г. в страната са в сила нови бюджетно-фискални мерки за..
Впечатляващо авиошоу съпровожда култовия фестивал за хитове от 90-те години на ХХ век SPICE Musiс. То се изпълнява за първи път в рамките на тазгодишното издание по повод 20 години от създаването на държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура"...
В "България днес" на 07 Август слушайте: 01:04 – Актуално от България и сънародниците по света Специален гост в днешното издание на..
В петък минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка..
Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и..