Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българските и македонските власти се срещнаха заради пограничните пожари

ГКПП „ Гюешево“
Снимка: БТА

Граничните власти на България и Северна Македония проведоха среща на граничния пункт Гюешево. Обсъдена е пожарната обстановка, каза за БНР областният управител на Кюстендил Александър Пандурски. Началникът на Регионалния граничен сектор-Кюстендил Светлин Костадинов, отговарящ за региона от Олтоманци със Сърбия до Кулата, се среща с колегите си, за да обсъдят ситуациите, при които беше допуснат пожар от Северна Македония при Златарево на българска територия.

Българските противопожарни служби не допуснаха пожарът, възникнал при граничните села Преколница, Коприва и Цървен дол, Кюстендилско на 11 юли, да премине през граничната бразда в Северна Македония. Пламъците в Осоговската планина бяха спрени на около половин километър разстояние в българска територия.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Посолство на България в Джакарта, Индонезия

Ученици от София представят България на фолклорен фестивал в Джакарта

Българският фолклор ще бъде представен по време на Индонезийския интернационален фолклорен фестивал, организиран между 1 и 6 август в Джакарта, съобщи посолството на България в Индонезия във фейсбук. "Българският фолклор ще оживее в сърцето на..

публикувано на 01.08.25 в 19:15
Местността Узана край Габрово

През почивните дни дневните температури ще се повишават

В събота , 2 август,  минималните температури ще са от 15 до 23°, в София – 15°. През деня ще бъде предимно слънчево, около и след обяд с купеста облачност. Главно в планинските райони на Западна и Централна България ще превали и прегърми. Ще..

публикувано на 01.08.25 в 19:10

България днес - 1 август 2025 г.

В "България днес" на 1 август слушайте: 01:15 Актуално от България и за българите по света 26:30 Събития от Балканите в петъчната ни рубрика "По съседски" 34:40 ​  Екземпляр №000001 - превратната история на първата българска банкнота..

публикувано на 01.08.25 в 19:00