В деветия брой на предаването, с водещ - Красимир Мартинов, говорим за българските училища и българския език зад граница:
Слушайте предаването всеки четвъртък от 10:00 до 11:00 часа в ефира на програма "Христо Ботев", а след това – в платформите на БНР – "Радио България", "Бинар.бг", както и в YouTube канала на Радио България.
Очакваме ви с мнения и коментари на: radiobulgaria@bnr.bg и във Фейсбук – "Радио България за българите по света".
Три зубърчета са се появили на бял свят в Източните Родопи през последните седмици, съобщиха от фондация "По-диви Родопи". Те са първото попълнение към стадото за тази година и вече крачат редом с майките си из територията на дивечовъдния участък..
От 26 до 29 юни Белоградчик е домакин на първия фестивал, посветен на традиционното ястие " бел муж". Това автентично лакомство е неразделна част от кулинарните традиции на турлаците – етническа група, разпространена в северозападните райони на..
Рок фест "Твърдица и църквата" ще се проведе тази вечер от 20:00 ч. край язовир Жребчево. Фестивалът се организира за поредна година от Община Твърдица и е свързан с посрещането на Джулай морнинг, съобщава БТА. Празникът е и повод за пореден път да..
ДАНС и ГДБОП провеждат в София акция срещу група, занимаваща се с незаконно предоставяне на българско гражданство. Разследват се случаи, при които..
В четвъртък минималните температури ще са от 13 до 20°. В София ще е 16°. През деня ще бъде слънчево, в следобедните часове и горещо. Ще духа слаб, в..
В брой 58 на предаването слушайте : Накъде след дипломирането – питаме зрелостниците от Българското неделно училище "Пейо Яворов" в..