Държавният глава Румен Радев заяви, че в петък сутринта ще обяви решението си кога ще връчи втория проучвателен мандат за съставяне на правителство. По повод коментар на Делян Пеевски, че президентът не си е на мястото, докато страната е обхваната от пожари, Радев изтъкна, че "инсталирането в българската политика на тежко компрометирани фигури като Делян Пеевски и възможността те да си присвояват безпрепятствено правото да се обявяват за евроатлантици, да раздават правосъдие наляво и надясно, да се превръщат в морални стожери, показва, че нашата политическа система е тежко заболяла“.
Според Радев, "начинът да я възстановим е чрез радикална хирургия“, а "скалпелът е в ръцете на българските избиратели, когато и да има следващи избори". Президентът говори пред журналисти във Великобритания, където представлява страната ни на Четвъртата среща на върха на Европейската политическа общност. Запитан за войната в Украйна, Радев заяви, че е крайно време да бъде сложен край. По думите на Радев, "ако продължаваме да водим същия стил война, със същата интензивност, наближаваме момент, в който Украйна ще остане без хора на бойното поле. Тогава всички ще се изправим пред една невероятно тежка и политическа и морална дилема“, коментира Радев.
Премиерът на Северна Македония Християн Мицкоски обвини нападнатия в Скопие македонски българин – журналиста Владимир Перев, в инсценировка и самонараняване, предаде БГНЕС. На 21 ноември в магазин в центъра на Скопие Перев беше нападнат пред..
"Решенията за постигане на мир в Украйна трябва да стъпват на основните принципи на Устава на ООН като суверенитет, независимост и териториална цялост". Това заяви външният министър Георг Георгиев на неформалната видеоконференция на министрите на..
В Министерството на външните работи на България не са постъпвали официални сведения от сръбските власти за “арест на български шпиони” и “разбита българска шпионска мрежа“ на територията на съседната страна. Това заяви министърът на външните..