Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Огнеборци от България гасят пожари край Солун

Снимка: БГНЕС

Български пожарникари гасят огнища край Солун в помощ на гръцките си колеги и доброволци, предава БТА. 44 пожарникари с две пеши групи и 12 противопожарни автомобила работиха за потушаването на пламъците край града. Два от автомобилите и осем пожарникари са от България. Два противопожарни самолета и един хеликоптер също оказват помощ.

На 30 юни първата група от 20 български огнеборци замина от Благоевград за съседната южна държава. Те са разположени в района на летището край Солун. За трета поредна година българските огнеборци участват в Европейския механизъм за гражданска защита. Това е инициатива на Еврокомисията за предварително разполагане на екипи в страни, които са изложени на по-висок риск от горски и полски пожари.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Държавата ще помогне на общините да рекламират културните си забележителности

Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..

публикувано на 08.10.25 в 18:33

Изследване на INSAIT за създаването на ИИ системи отличено на световен форум

Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..

публикувано на 08.10.25 в 16:46

Правителството предвижда до 7 500 лв. за пострадали от наводненията домакинства

На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.  "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..

публикувано на 08.10.25 в 12:36