В неделя от запад на изток през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Ще е облачно. След обяд на много места ще има крати дъждове, гръмотевични бури и градушки. Слънчево ще е в Югоизточна България и по морския бряг. Минималните температури ще са между 17 и 24°, в София 17°. Максималните ще са от 31 до 36°, в столицата 31°.
По Черноморието ще е слънчево. Температурите на въздуха ще са до 30-31°. Морската вода е 28-29°. Вълнението на морето е 2 бала.
Над планините ще е облачно с кратки, интензивни валежи, гръмотевици и вятър. Максималната температура на 1200 м. надморска височина ще е до 25°, на 2000 м. до 21°.
В понеделник времето остава нестабилно с валежи предимно в Южна България.
В Европа студен атмосферен фронт на носи валежи над Югозападна Норвегия, Дания, Прибалтика, западната и централната част на континента. Значителни дъждове ще паднат в Югоизточна Франция и страните около Алпите. Облачно почти без валежи ще е в Англия. Преди обяд на Пиренейския и Апенинския п-ов ще е слънчево. След обяд над тамошните масиви ще превали.
На Балканите до обяд навсякъде ще е слънчево. След това на север ще се заоблачи и завали. На юг остава горещо.
В Лондон и Париж ще е 23 и 25°. В Берлин и в Москва се очакват 32 и 24°. В Мадрид и в Рим ще е 34 и 33°. В Белград и в Букурещ ще е 31 и 34° в Истанбул 35°. Най-горещата евростолица ще е Атина с 38°.
Във Ванкувър и Монреал ще е 26 и 28°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 26 и 28°. В Лос Анжелис се очакват 29°, в Маями и в Мексико сити ще e 32 и 22°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще 11 и 23°. В Дубай и в Йерусалим ще е 38 и 34°.В "България днес" на 10 Септември слушайте: 01:45 - Актуално от България и сънародниците по света 17:48 – Преди откриването на новата учебна година пред Радио България говори Меглена Любенова – зам.-директор на Българския..
В четвъртък минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт облачността ще е предимно значителна, купесто-дъждовна и около и след пладне в Западна и..
В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов на заседание на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно..
6581 са получилите българско гражданство за първите шест месеца на 2025 г., покзва отчетът на Комисията по българско гражданство към вицепрезидента..
В сряда минималните температури ще са от 13 до 18°, в София – 15°. През деня ще преобладава слънчево време, с разкъсана средна и висока облачност...
Наричат ги NEET (Not in Education, Employment or Training) – млади хора между 16 и 29 години, които нито учат, нито работят, нито се обучават. Тази..