Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над страната ще е топло с превалявания, по морето ще е слънчево

Снимка: БТА

В неделя от запад на изток през страната ще преминава студен атмосферен фронт. Ще е облачно. След обяд на много места ще има крати дъждове, гръмотевични бури и градушки. Слънчево ще е в Югоизточна България и по морския бряг. Минималните температури ще са между 17 и 24°, в София 17°. Максималните ще са от 31 до 36°, в столицата 31°.   

По Черноморието ще е слънчево. Температурите на въздуха ще са до 30-31°. Морската вода е 28-29°. Вълнението на морето е 2 бала. 

Над планините ще е облачно с кратки, интензивни валежи, гръмотевици и вятър. Максималната температура на 1200 м. надморска височина ще е до 25°, на 2000 м. до 21°. 

В понеделник времето остава нестабилно с валежи предимно в Южна България.

В Европа студен атмосферен фронт на носи валежи над Югозападна Норвегия, Дания, Прибалтика, западната и централната част на континента. Значителни дъждове ще паднат в Югоизточна Франция и страните около Алпите. Облачно почти без валежи ще е в Англия. Преди обяд на Пиренейския и Апенинския п-ов ще е слънчево. След обяд над тамошните масиви ще превали.

На Балканите до обяд навсякъде ще е слънчево. След това на север ще се заоблачи и завали. На юг остава горещо.

В Лондон и Париж ще е 23 и 25°. В Берлин и в Москва се очакват 32 и 24°. В Мадрид и в Рим ще е 34 и 33°. В Белград и в Букурещ ще е 31 и 34° в Истанбул 35°. Най-горещата евростолица ще е Атина с 38°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 26 и 28°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 26 и 28°. В Лос Анжелис се очакват 29°, в Маями и в Мексико сити ще e 32 и 22°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще 11 и 23°. В Дубай и в Йерусалим ще е 38 и 34°.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Журналистът Христо Грозев от Берлин: Европейската награда ми доказа, че годините лишения си струват

На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..

публикувано на 11.10.25 в 10:22

Знаете ли че има и фестивал на... трънката?

Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...

публикувано на 11.10.25 в 07:15

Започва 42-то издание на маратона на София

Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..

публикувано на 11.10.25 в 07:10