Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Скопие иска ЕС да бойкотира транспортния Коридор №8 към България

Снимка: Facebook/ Hristijan Mickoski

Планът на Северна Македония за средствата от плана на ЕС за растеж на Западните Балкани е подготвен преди две седмици и държавата очаква одобрение от Еврокомисията, посочи в интервю за телевизия "Телма" македонският премиер Християн Мицкоски, предаде БТА. По думите му част от проектите, започнати от предишното правителство в Скопие, не могат да бъдат изпълнени. Като пример посочи жп линията към България, част от транспортен Коридор №8. 

Според Мицкоски линията "завършва в задънена улица, в полутунел, без предвидимост как ще продължи по-нататък до Черно море. Моля ги да изразходваме тези пари за модернизация на жп линията от Коридор №10 и влаковете да се движат със 100, вместо с 30 км/ч", заяви Мицкоски. Коридор №10 свързва Централна Европа, Унгария, Сърбия и Северна Македония с пристанище Солун в Гърция.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Еди Рама

По съседски: Събития с балкански адрес

AI ще бори корупцията при обществените поръчки в Албания Албания стана първата страна в света, която назначи изкуствен интелект за министър, пише сайтът politico.eu. Виртуалният член на правителството се казва Диела, което означава "слънце"..

публикувано на 12.09.25 в 11:30
Кристин Лагард

Кристин Лагард: Присъединяването към еврозоната ще осигури на България стабилност

Присъединяването към еврозоната ще осигури на България стабилност като част от валутната зона. Това е основната задача на Европейската централна банка – да поддържа стабилност на цените в средносрочен план, което ще бъде от полза и за България,..

публикувано на 11.09.25 в 18:53
Ахмед Доган (в средата)

Ахмед Доган създава нова партия

Ахмед Доган създава нова партия след разцеплението в ДПС. Името на новия му политически проект е "Алианс за права и свободи". "Имаме нов проект. Днес беше учредителната сбирка, която трябва да подготви национална конференция за създаване на нов..

публикувано на 11.09.25 в 18:48