В град Аксаково, област Варна, е създадена първата в България гайдарска група само от момичета. Това съобщи Никола Георгиев, ръководител на Гайдарска школа "Тракия", към която е сформиран съставът.
Ивелина, Сияна, Сара, Калина, Цветелина и Виктория свирят на джура гайда. Те дебютират с видео клип в интернет с изпълнение на народната песен "Девойко мари хубава" в съвременен аранжимент на Никола Георгиев.
По думите на Георгиев интересът към българския фолклор в обществото ни е все по-голям и все повече момичета посягат към фолклорния инструмент, предаде БТА. Според преподавателя, създаването на групата "разбива" стереотипа, че момичета не могат да свирят на гайда.
По случай 25 години от създаването си, властелините на доброто настроение DEEP ZONE Project подаряват на своите почитатели чисто нов модерен Afro House ремикс на хитовата им песен "Българка". Диан Савов, познат като Dian Solo, казва: "Този..
Три реномирани европейски състава ще бъдат специални гости в 25-ия "Европейски музикален фестивал" в София. Празниците започват на 12 март и включват общо 19 събития, които ще се реализират в пролетен и есенен дял. В разнообразната..
"Да израснеш с Панчо Владигеров " е забележителен звукозаписен и концертен проект, посветен на големия български композитор. Той включва 12 негови миниатюри за пиано, както и емблематичното му произведение Рапсодия "Вардар" , в транскрипция за..