Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тунелът под Шипка остава оплетен в административни процедури

Снимка: БТА

Служебният министър на регионалното развитие Виолета Коритарова съобщи при изслушване в парламента, че оптимистичният срок за започване изработването на техническия проект за тунел под Шипка е през 2025 г., предаде БТА. Причината е, че тази година ще трябва да се предприемат действия за осигуряване на площите за порталите на тунела, каза министърът. После всички процедури изискват съответни законови срокове.

"Затова начален срок за започване на строително-монтажните работи по проекта не бих могла да поема ангажимент да споделя“, посочи министърът в отговор на депутатски въпрос. Коритарова заяви, че има осигурено финансиране по проекта от 6,48 млн лв. Строителството ще продължи около 3,5 години. Заложено е изграждането на 5 тунела с обща дължина 4 км, 6 моста и 1 подлез.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Галин Томов изработи килим с образа на президента Тръмп за рождения му ден

Галин Томов изработи впечатляващ портрет на президента Доналд Тръмп  специално за рождения му ден - 14 юни,  върху килим, като използва за това традиционен български стан и техника.   "В продължение на 10 месеца Галин Томов изтъка 270 000 отделни..

публикувано на 14.06.25 в 09:27

Координационен център към външно министерство ще следи ситуацията в Близкия изток

Координационен център във връзка с влошаващата се ситуация в Близкия изток е създаден по нареждане на Росен Желязков под ръководството на министъра на външните работи Георг Георгиев. Центърът ще следи развитието на обстановката в реално време, ще..

публикувано на 14.06.25 в 09:11

София Прайд 2025 – с шествие и концерт

Осемнадесетото издание на София Прайд ще се проведе днес в столицата под надслова "Хора сме, а не пропаганда". С него организаторите искат да напомнят, че зад всяка история, идентичност и кауза стоят реални хора – със своите чувства,..

публикувано на 14.06.25 в 09:05