Ситуацията с пожара на българо-гръцката граница е доста тежка, обяви служебният вътрешен министър Калин Стоянов. В гасенето са включени два гръцки хеликоптера, два самолета, и два български военни хеликоптера. „Много е голям фронта на пожара, много е тежък терена. На няколко пъти огънят е бил изключително близо до границата, но за радост колегите от пожарната и Гранична полиция успяват да го удържат и той да е все още на границата“, заяви Стоянов.
„За момента успяваме да контролираме достатъчно пожара на българо-гръцката граница, за де не навлезе неконтролируемо, вятърът непрекъснато променя посоката си“, каза пред БНР гл. комисар Александър Джартов, директор на "Пожарна безопасност и защита на населението". По думите му няма нужда от евакуация на хората от най-близките населени места и те са далеч от пожара.От близо 2 милиона пенсии Националният осигурителен институт изплаща 16 000 от тях на българи в чужбина . Най-много български пенсионери живеят в Германия - 4100. По един български пенсионер има в Южна Корея и в Исландия. 75 000 българи получават..
Фискални мерки удрят домакинствата в Румъния на фона на рекорден дефицит Румъния навлиза в труден икономически период, коментатори очакват кризата да продължи поне година. От 1 август т.г. в страната са в сила нови бюджетно-фискални мерки за..
Впечатляващо авиошоу съпровожда култовия фестивал за хитове от 90-те години на ХХ век SPICE Musiс. То се изпълнява за първи път в рамките на тазгодишното издание по повод 20 години от създаването на държавно предприятие "Пристанищна инфраструктура"...
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение..
Министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов, откри вертолетно летище в Кърджали, съобщи пресцентърът на МЗ. Площадката е на територията на..