Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зеленчуци директно от полето на Деня на градинаря в с. Цар Асен

Снимка: alfatar.egov.bg

Ден на градинаря ще отбележат днес, 30 юли, в силистренското село Цар Асен, Община Алфатар.

Празникът е посветен на усилията на всички градинари и земеделци, които допринасят за богатството на добруджанската трапеза.

По традиция десетки производители на плодове и зеленчуци от региона ще представят продукцията си. Предвидени са изложби от тестени изделия и на ястия от кухнята на местните етнически групи.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Патриарх Даниил: Кръстът не е край, кръстът е път към Възкресението

На Разпети петък - най-тъжния ден за християните, Богослужението припомня страданията, разпятието и смъртта на Иисус Христос заради вината и греховете на човечеството. Службата в митрополитския катедрален храм "Св. Неделя" в София беше оглавена от..

публикувано на 18.04.25 в 14:19

Търговище е домакин на състезание по ориентиране Купа "Великден"

Търговище е домакин на поредното издание на състезанието по ориентиране за Купа "Великден". За дните от 18 до 21 април в града се събраха около 500 състезатели от България, Швейцария, Румъния, Молдова и Украйна. Надпреварите са на средна и дълга..

публикувано на 18.04.25 в 10:58

През Дунав мост се преминава в една лента, трафикът към Турция е нормален

От "Гранична полиция" напомнят, че се извършва основен ремонт на българския участък на Дунав мост при Русе на границата ни с Румъния , поради което е въведена временна организация на движението. Трафикът се осъществява в една лента с пропускателен..

публикувано на 18.04.25 в 10:26