София отчита повишение със 7% на броя туристи за първото полугодие на 2024г. Ръстът е от 15% на годишна база за 2023 г., като туристопотокът дори е над нивата отпреди Covid-19. Тези оптимистични данни мотивират градската управа да организира от 3 август 2024 г. нова автобусна линия, предназначена специално за туристически обиколки на българската столица.
Линия № 200 ще функционира през уикендите до 15 септември, като ще се обслужва от двуетажни автобуси. Маршрутът ѝ преминава през големите градски булеварди с начална и крайна спирка пред площад "Свети Александър Невски" (на ул. "Оборище"). Панорамните автобуси ще спират на определени спирки, правейки обиколка на централната градска част – площад "Княз Александър I"; "Централни хали"; площад "Лъвов мост"; площад "Света Неделя"; бул. "Христо Ботев"; бул. "Александър Стамболийски"; площад "Руски паметник"; бул. "Витоша"; хотел "Хилтън"; ул. "6-ти септември"; Кино "Одеон" и накрая туристите се връщат отново на площад "Св. Александър Невски".
В четвъртък ще преобладава слънчево време, около и след обяд с развитие на купеста и купесто-дъждовна облачност. На места, главно в Северна България и планините, ще има краткотрайни дъждове, придружени с гръмотевици. Повече по количество ще..
В напреднала фаза е подготовката на миграцията на картовите плащания от лева в евро и съответното присъединяване до края на годината на картовата платежната система БОРИКА към TARGET, заяви пред БТА подуправителят на Българската народна банка..
През 2024 г. 93,3 милиона души в ЕС (21,0% от населението) са били изложени на риск от бедност или социално изключване, показват данни на европейската статистическа служба Евростат. По този показател България заема първото място с 30,35%, или..
Жителите и гостите на Велико Търново са поканени днес на "Нощ на мюзикълите", по време на която ще прозвучат откъси от световноизвестни продукции..
Артисти от Хърватия и Португалия заедно с екип от преподаватели и студенти от Нов български университет ще преобразят педиатричното отделение в УМБАЛ..
Паметна плоча на българския революционер, писател и журналист Любен Каравелов бе поставена на фасадата на сградата на българското консулство в..