Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Въздухът над Пловдив вече не е замърсен

Снимка: Областна администрация - Пловдив

Показателите за качеството на въздуха в Пловдив и околните селища, които бяха обгазени от избухналия в четвъртък пожар на сметището край село Цалапица, вече са в норма, съобщи областният управител Христина Янчева. Въпреки това тя препоръча на жителите в района да продължат да спазват предписанията на Регионалната здравна инспекция.

Регионалната инспекция по околната среда и водите вчера отчете седем пъти завишение на фини прахови частици, а препоръките към хората бяха да останат по домовете си.

Седем пъти са завишени нормите за ФПЧ във въздуха над Пловдив

Пожарът е почти овлавян, повече от половината територия вече е обработена и запръстена, каза още областният управител. Очаква се огънят на сметището да бъде напълно загасен до вечерта.  




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Хор „Бели рози“ – Пескара, Италия

Задава се Първият фестивал на българските фолклорни състави от чужбина на родна земя

Сцената ги събира, този път в България, мястото е старопрестолната столица Велико Търново. Там си дават среща фолклорните състави, които пазят и популяризират българската традиция извън пределите на родината. От 23 до 26 юли Велико Търново става..

публикувано на 21.07.25 в 06:50
Остров Св. Анастасия

Авторитетна турска медия представя остров Св. Анастасия и комплекса "Акве калиде"

Бургас като достъпна и атрактивна дестинация за туристи от Турция – това е следващата стъпка за привличане на гости от южната ни съседка в морския град и региона, съобщиха от общинската администрация. България е единствената чуждестранна дестинация,..

публикувано на 19.07.25 в 08:00

Народни носии и обичаи от цяла България представят този уикенд в Рибарица

Народни носии и обичаи от цялата страна ще представят в курортното село Рибарица - местност Костина, в община Тетевен. Събитието се провежда на 19 и 20 юли в рамките на Празника на народния обичай и автентичната носия, организиран за 17-и..

публикувано на 19.07.25 в 07:00