Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Писателки от 7 държави са на творчески лагер в Родопите

Снимка: FB /Elizabeth.Kostova.Foundation

Чепеларе се превърна в творческо убежище за 10 писателки от България, Испания, Полша, Украйна, Белгия, Великобритания и Сърбия, предаде БТА. Родопският град е домакин за втора година на резиденцията за писателки "Жени в планината", която се организира от фондация "Елизабет Костова". На предстоящото днес Международно литературно четене от 19:00 часа на пл. „Олимпийски“ в Чепеларе дамите ще представят свои творби. Литературното четене ще бъде на български и английски, с превод за българската аудитория.

Участничките в писателския лагер тази година
Участнички в творческия лагер тази година са Анджела Джокич (Сърбия), Деница Пенчева (България), Ема Харисън (Великобритания), Карина Лемес Борхес (Испания), Мая Уласик (Полша), Михаела Илиева (България), Петя Георгиева (България), Сухейла Амри (Белгия), Теодора Рапчева (България) и Юлия Чебакова (Украйна).

Идеята на резиденцията за писателки "Жени в планината" е да осигури пространство и време за дълбок творчески труд, за професионален и междукултурен обмен между жените, избрали за себе си писателството.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Посланията на световноизвестните коледни песни стигат най-бързо до сърцата на български език

Коледа е много специален празник за певицата Румяна Коцева. Години наред тя събира семейството и приятелите в дома си – съкровени моменти, които топлят дните ѝ до следващата Коледа. Тази година поп певицата подари емоционално музикално преживяване на..

публикувано на 06.12.24 в 10:55

Найден Тодоров получи най-високия орден за култура в Румъния

Румънският президент Клаус Йоханис награди маестро Найден Тодоров с орден "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" за "Популяризиране на културата". Престижната награда е признание за дългогодишните усилия на маестрото в двустранното сближаване. Тя се..

публикувано на 02.12.24 в 11:55
Държавният педагогически университет „Богдан Хмелницки“ в Мелитопол

Българистични четения събраха хуманитаристи на онлайн конференция по инициатива на университета в Мелитопол

Българистиката е предмет на особена почит в държавния педагогически университет "Богдан Хмелницки" в украинския град Мелитопол. Затова не е изненада, че именно той е домакин на поредното издание на Международни българистични четения "Младите в науката..

публикувано на 29.11.24 в 17:45