Горските пожари през последните седмици застрашават не само хората и населените места, но и ценни природни местообитания – дом на огромно разнообразие от видове, част от които световно застрашени. За това предупреждават от Българското дружество за защита на птиците на сайта си.
“Огънят доведе до апокалиптична картина в планината Сакар и Западна Странджа с изгорели села и домашни животни, а биоразнообразието е тежко увредено”, алармира природозащитната организация.
В някои територии има изпепелени стари и нови гнезда на орли, както и три от изкуствените гнезда, поставени за привличането на двойки царски орли. Унищожени са и територии на други застрашени видове – малък креслив орел, орел змияр, малък орел, голям ястреб и обикновен мишелов.
“Тепърва ще става ясно измерението на последствията и ефектите от огнената стихия върху природата и биоразнообразието у нас”, се казва още в съобщението на дружеството.Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция: България и еврото" в рамките на час и половина. В прессъобщение на министерството се посочва, че..
Държавната агенция за бежанците при Министерския съвет започва пилотен за България и Европейския съюз проект – създаване на алтернативни социални услуги за непридружени деца бежанци, съобщава пресцентърът на агенцията. "Партньори по проекта са..
В "България днес" на 28 Юли слушайте: 01:47 – Актуално от България и сънародниците по света 10:21 – България гори! 24:48 – Културните сдружения на българите в чужбина се обединяват в асоциация 33:39 – Весела Райчинова,..
Тъжно е това наше българско лято... Жега с температури от над 40 градуса в продължение на дни. А горещините, заедно с безхаберието и човешкото..
Климатичните промени силно влияят на земеделието в България, включително и на тютюнопроизводството. Затова се търсят сортове, способни да се справят със..
В "България днес" на 28 Юли слушайте: 01:47 – Актуално от България и сънародниците по света 10:21 – България гори! 24:48 –..