“Останах с усещането, че бъдещият служебен премиер е подложен на огромен, дори, бих казал, брутален политически натиск относно това аз да не бъда в кабинета на предстоящото служебно правителство.” Този коментар направи служебният вътрешен министър Калин Стоянов след среща с кандидата за служебен премиер Горица Грънчарова-Кожарева. Той определи разговора като “стегнат” и “професионален” и добави, че е представил поискания анализ за резултатите на МВР през последната година.
Калин Стоянов е запознал Горица Грънчарова-Кожарева с приоритетите на министерството, с проблемите и с тяхното евентуално решение, както и с пътя, който трябва да следва МВР, за да бъде завършен процесът по приемането на България в Шенген.
Министърът каза още, че според собственото му усещане има и други хора, поканени на разговор като кандидати за неговия пост.
На консултациите на президента Румен Радев с парламентарните сили в четвъртък “Продължаваме промяната – Демократична България” настоя следващият служебен премиер да смени Калин Стоянов, защото не е безпристрастен при организирането на изборите.
Днес пък от Синдикалната федерация на служителите в МВР изтъкнаха, че внушенията от последните дни за манипулирани избори са индиректно обвинение и обида към 50-те хил. души, работещи във ведомството.Председателят на Военния комитет на НАТО адмирал Джузепе Каво Драгоне пристигна на посещение в България по покана на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов, съобщиха от Министерството на отбраната. На 15 юли на учебния полигон “Ново село“..
Северна Македония сама се стопира по пътя към ЕС, защото не желае да изпълни критериите за членство, каза президентът Румен Радев в Загреб на съвместна пресконференция с колегата си Зоран Миланович, предава специалният пратеник на БНР Мира..
Народното събрание отхвърли четвъртия вот на недоверие към кабинета на премиера Росен Желязков . “За“ свалянето на управлението по темата екология гласуваха 83 депутати, 131 бяха "против“, нямаше въздържали се. Асен Василев: Оттук нататък ПП е..
Правителството ще внесе утре доклад в Народното събрание за готовността на всяко ведомство да закупи специализирана техника за гасене на пожари, съобщи..
Помощ на обща стойност 900 хил. лв. ще бъде отпусната на пострадалите семейства в пожарите, реши Министерският съвет. Силният вятър разнася горските..