Депутати от ПП-ДБ и от разпадналата се парламентарна група на “Величие” внесоха проект на решение за поставяне на камери за видеонаблюдение в асансьорите и вътрешните коридори на Народното събрание. Целта е да бъде гарантирана сигурността на народните представители предвид грубите, по думите им, инциденти, случили се в кратката история на последния парламент.
“Част от тях останаха извън пленарната зала — в асансьорите и вътрешните коридори, пространство, удобно за агресивните, далеч от погледа на охранителните камери”, пишат вносителите. Според тях в някои случаи нападенията са се изразявали в остри вербални атаки в асансьорите, а в други група депутати са се нахвърляли фисически върху свой колега.
“Това е само продължение на агресията в пленарната зала, за която нито един народен представител досега не е бил санкциониран, макар от парламентарната трибуна да се лее реч на омраза, да се говори на “ти”, да се формулират обиди и откровени клевети”, се казва още в аргументите.
Последният сблъсък стана през миналата седмица, когато депутатът от “Възраждане” Коста Стоянов нападна Явор Божанков от ПП-ДБ в кулоарите на парламента.
На заседанието на Комисията по образование и наука в Народното събрание, ловчанският митрополит Гавриил представи становището на Светия синод на БПЦ, в което БПЦ – БП изразява подкрепата си към мотивите на Министерството на образованието за въвеждане на..
В рамките на официалното си посещение в Кишинев на среща с президента на Молдова Мая Санду премиерът Росен Желязков декларира, че страната ни твърдо подкрепя европейската интеграция на Молдова. Създават специална програма за гостуване в..
Половин век бележат дипломатическите отношения между Китай и Европейския съюз – партньорство, което има реални измерения в икономически план: "Търговията между Китай и Европа нарасна от 2,4 милиарда до близо 786 милиарда долара, като в момента..