Съботно-неделното училище “Родолюбче” в Торонто представи дейностите и инициативите, в които могат да се включат учениците наред с усвояването на българския език.
“От вълнуващите коледни тържества и празнични концерти до уютните седенки – нашите извънкласни дейности преливат от вдъхновение.” С тези думи ръководството на българското училище прикани настоящите и бъдещите си възпитаници да се присъединят към клубовете по интереси.
Всяка година се организират състезания и конкурси, отбелязващи образователния напредък на учениците. Освен това възпитаниците участват със свои творчески изпълнения в българските празници и годишни. На засилен интерес се радват и традиционните седенки, по време на които деца, родители и учители четат български народни приказки или заедно изработват мартеници и сурвачки.
Благодарение на извънкласните занимания до момента са издадени две детски книжки със стихотворения и разкази, написани от ученици на българското училище.
“Родолюбче” отваря врати на 15 октомври 2015 г., а негов основател и настоящ директор е Мая Василиева. Първоначално училището има само един филиал в Ийст Йорк, но през годините – в отговор на желанието на родителите, са разкрити още пет в Етобико, Вон, Китченер, Нюмаркет и Маркъм.
Сдружение "Българка" в Чикаго, САЩ, отбелязва своята шеста годишнина от появата си на бял свят. По традиция тя ще бъде отбелязана със събитие на 20 септември, приходите от което изцяло ще бъдат използвани за акция през ноември по изпращане..
Генералният консул на Република България в Чикаго Светослав Станков подписа през седмицата договор за нов офис на дипломатическата ни мисия, който остава на същия представителен адрес, както и предишния - 737 N Michigan Avenue, Chicago, IL 60611,..
През новата учебна 2025/2026 година, деца и възрастни във Ванкувър ще могат да се обучават дистанционно по български език . Онлайн курсовете ще се осъществяват от Българското училище "Св. св. Кирил и Методий" в канадския град , предаде БТА...
Сдружение "Българка" в Чикаго, САЩ, отбелязва своята шеста годишнина от появата си на бял свят. По традиция тя ще бъде отбелязана със събитие..