В неделя ще бъде предимно слънчево. Следобед над Източна България ще се развие купеста облачност, но само на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 33° и 38°, в София – около 33°.
В планините ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове ще има купеста облачност, но само на изолирани места ще превали и прегърми. Ще духа умерен до силен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 27°, на 2000 м – 18°-19°.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Следобед и преди полунощ ще се развие купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 29° и 32°, а на морската вода – 27°-29°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
На Балканите ще бъде слънчево и горещо. Следобед над източните и южните райони ще се развива купеста облачност, но валежи са малко вероятни.
В Букурещ ще бъде 37 градуса, в Белград – 36, в Атина – 34, в Истанбул – 31.
Облачно, дъждовно и ветровито ще бъде времето във Великобритания и на Скандинавския полуостров, както и в крайните северни райони на Европейска Русия. По преминаващ студен атмосферен фронт над Централна Европа облачността ще бъде значителна и на места в района на Алпите ще има валежи от дъжд. Предимно слънчево ще бъде на Пиренейския полуостров, във Франция, а в повечето райони на Източна Европа – и горещо. В Италия ще бъде слънчево, следобед с временни увеличения на облачността.
В Мадрид ще бъде 35 градуса, в Рим и Виена – 33, в Москва – 27, в Санкт Петербург – 24, в Стокхолм – 22, в Париж – 21, в Мюнхен – 20.
В Чикаго ще бъде 32 градуса, в Ню Йорк – 30, в Мелбърн – 23, в Кейптаун – 17.В "България днес" на 24 Юли слушайте: 05:25 – Започна Първият фестивал на българските фолклорни състави в чужбина във Велико Търново 11:57 – Ерика Пералес от Аржентина, влюбена в родопските песни 17:02 – Асоциацията на..
В петък минималните температури ще са от 18 до 25°. В София ще е 20°. През деня ще бъде слънчево и отново горещо. Ще духа слаб вятър, предимно от изток. Максималните температури ще бъдат между 36 и 41°, в столицата ще е около 37°. По..
“Продължаваме промяната" – "Демократична България”, “Алианс за права и свободи” и “Морал, единство и чест” внесоха искане до председателя на Народното събрание Наталия Киселова за свикване на извънредно пленарно заседание, на което да бъдат разгледани..
В "България днес" на 23 юли слушайте: 05:31- "Учим, играейки. Играем, учейки!“ – започна годишната среща на АБУЧ – репортаж от Велико Търново на..
В брой 61 на предаването слушайте: Писателката Здравка Евтимова за срещите си в българските училища по света и за участието си като..
От 24 до 26 юли в Кюстендил ще се състои 21-вото издание на Международния фолклорен фестивал "Сребърна пафта" – празник на културното..