Новата учебна година в Българското неделно училище “АБВ” във Финландия се открива днес с тържество в двора на школото, съобщиха от образователното средище. Предвидена е кратка културна програма с приветствия и поздравителни адреси, последвана от свободни игри на открито.
“Молим, ако все още не сте върнали учебниците, да го направите, за да могат те да бъдат използвани и през предстоящата учебна година”, обърнаха се с призив към децата учителите.
Българското неделно училище “АБВ” е създадено по инициатива на Дружеството на българите “Клуб България” и е част от Списъка на българските неделни училища в чужбина на Министерството на образованието и науката. В него децата изучават български език и литература, история и география на България, както и допълнителни часове по интердисциплинарния предмет “Бит и култура”, в който учениците опознават българските народни танци, традиции и обичаи.
От тази учебна година към училището е открита детска занималня “Малчо” за деца от 2 до 4 години.
Българското неделно училище "АБВ" във Финландия обяви сформирането на нов онлайн курс по български език за чужденци. Публикацията в официалния сайт на просветното средище казва, че занятията в курса ще бъдат организирани веднъж седмично в два учебни часа..
Нашият екип е в усилена подготовка за трето поредно издание на безплатните профилактични прегледи в района на Мала Преспа в Албания, съобщиха от фондация "Българска памет". "С много посветеност и грижа организираме тази инициатива, която с..
Да твориш и изразяваш себе си на майчин език е основната мисия на сдружението "Културна алтернатива Цариброд". А, че литературата, изкуството и културата могат да бъдат мост между културите, показва едноименното списание, което организацията издава в..
Броени дни остават до началото на XVIII годишна конференция на Асоциацията на българските училища в чужбина (АБУЧ). Събитието тази година се провежда в..