Новата учебна година в Българското неделно училище “АБВ” във Финландия се открива днес с тържество в двора на школото, съобщиха от образователното средище. Предвидена е кратка културна програма с приветствия и поздравителни адреси, последвана от свободни игри на открито.
“Молим, ако все още не сте върнали учебниците, да го направите, за да могат те да бъдат използвани и през предстоящата учебна година”, обърнаха се с призив към децата учителите.
Българското неделно училище “АБВ” е създадено по инициатива на Дружеството на българите “Клуб България” и е част от Списъка на българските неделни училища в чужбина на Министерството на образованието и науката. В него децата изучават български език и литература, история и география на България, както и допълнителни часове по интердисциплинарния предмет “Бит и култура”, в който учениците опознават българските народни танци, традиции и обичаи.
От тази учебна година към училището е открита детска занималня “Малчо” за деца от 2 до 4 години.

Правителството одобри нова програма за подкрепа на организации на български общности от Албания, Сърбия, Косово, Украйна и Молдова и на граждани от Северна Македония с българско самосъзнание за периода 15 октомври 2025 г. - 31 декември 2029 г. Това съобщи..
Своето младежко оживление, настроение и цвят внесоха при гостуването си в БНР учениците от българското неделно училище " Д-р Петър Берон", които пристигнаха от Ларнака. В момента групата от Кипър - 16 ученици на възраст от 14 до 19 години, е на..
Преди близо два века, през далечната 1838 г., бесарабският архиепископ Дмитрий Кишиневски и Хотински освещава величествения православен храм "Свето Преображение Господне", построен с доброволни пожертвования и труд от българските преселници в Бесарабия...
Мост между светове представлява в същността си проектът "Харизмата на българина". С него Димитринка Йорданова Командучи – психолог, психотерапевт,..