Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Световно първенство по шоу програми латино танци привлича публиката в Бургас

Снимка: burgas.bg

Бургас се превръща в голям дансинг, на който единайсет танцови двойки от осем държави днес ще се борят за шампионската титла на Световното първенство по шоу програми латино танци. Сред тях са последните златни медалисти от Грузия и подгласниците им от Германия.

“Това е една от най-интересните дисциплини в нашия спорт. Всяка двойка в рамките на 3,30 мин. трябва да представи специално подготвена шоу програма в латиноамериканските танци. Това е различното от масовия спорт, когато двойките излизат на дансинга и са оценявани от журито”, обясни Явор Вълчев от организационния комитет. България за първи път е домакин на този голям форум.

Българската двойка Емилия Джелебова/Борис Борисов ще разкаже чрез своя танц една горчива истина – любовта понякога не побеждава и егото е по-силно. “Смятаме, че публиката и съдиите са изпитвали такива чувства и нашият танц ще ги докосне. Решихме да предизвикаме себе си и да видим докъде ще стигне нашият лимит, понеже в шоу програмите има много поддръжки”, разказа 24 годишната участничка.

В неделя, в морския град ще се проведат междунардодни турнири по спортни и латино танци.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Румяна Ченалова, Соня Момчилова, доц. Георги Димов и Роман Кендеров

В парламента е внесена петиция с искане да не се въвежда еврото

Противници на въвеждането на еврото в страната и членството в Европейския съюз са внесли в парламента 200 000 подписа за референдум с осем въпроса за гласуване в допитване, съобщава БНТ. Парламентът трябва в рамките на три месеца да се произнесе по..

публикувано на 29.10.25 в 11:50

Припомнят на СЕМ, че комунизмът в България е обявен със закон за престъпен

Проф. Вили Лилков и адвокат Петър Славов са сезирали Съвета за електронни медии за незаконно излъчване на сериала от 1969 г. "На всеки километър", съобщава сайтът на Съюза на българските журналисти sbj-bg.eu. В открито писмо на Лилков и Славов до..

публикувано на 29.10.25 в 11:33

С концерти ще отбележат един век от рождението на Марсел Селие

По повод стогодишнината от рождението на Марсел Селие са планирани серия от музикални събития в родната му Швейцария. На 30 октомври в Нюшател Александър Селие ще почете своя баща с концерт. На сцената ще се качат също гъдуларят Димитър Гугов, Йон..

публикувано на 29.10.25 в 09:45