България заема второ място след Румъния сред страните в Европейския съюз по фактора “Неспособност на хората да си позволят едноседмична годишна почивка извън дома” на Евростат. Данните показват значителни неравенства и дисбаланси във възможностите на гражданите и за много от тях ваканцията е привилегия.
Според проучването 60% от румънците не почиват, защото не могат да си го позволят. Това се отнася за 44% от българите и за 43% от унгарците, докато в Норвегия едва 8% от хората изпитват икономически затруднения.
Двайсет и осем на сто от българите и румънците са пътували веднъж през 2022 г., според данните на Евростат.С тържествена церемония на 1 октомври в Силистра ще отбележат 85-ата годишнина от връщането на Южна Добруджа в пределите на България, предаде БТА. Представители на местната и централната власт и граждани ще поднесат цветя пред..
След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във Филипините се срещнаха на специална церемония и с феновете си, изпълнили площада пред храм-паметника "Св...
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и по-високи, в София – 6°. През деня облачността ще бъде разкъсана, над много райони значителна. Следобед на отделни места в Рило-Родопската област ще превали дъжд. През нощта срещу..
"Подобаващо за това, което момчетата направиха, за заряда, с който ни дариха, за това, че ни припомниха, че трябва да се радваме на нашите общи..
В четвъртък , 2 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 5°. През деня синоптичната обстановка ще е усложнена. Ще бъде облачно,..
През 2024 г. 13 002 души са променили своя настоящ адрес от България в чужбина, като 55.1% от тях са мъже. Емигрантите на възраст 0 - 14 г. са 7.7%,..