“Есенният салон на изкуствата” – обединяващ музика, театър, танц, литература, изложби, ще се състои за двайсета поредна година в Пловдив. Откриването ще бъде тази вечер на Античния театър в Стария град с концерт “30 години в музиката” на Васил Петров.
В рамките на Салона публиката ще се наслади и на множество фестивали, сред които “Сцена на кръстопът”, PolineROOOCK festival, Пловдив Джаз Фест, “Синелибри”, както и традиционните Празници на Стария град 2024.
Днес се откриват също Националните есенни изложби, които ще продължат до края на септември в експозиционните пространства на Балабановата къща, Къща Хиндлиян и Градската художествена галерия в Старинния Пловдив.От 28 юни до 6 юли в датския град Орхус се проведоха шестите поред Европейски хорови игри, наред с друг важен за хоровия свят конкурс – "Гран при на нациите". С два златни медала в категориите "Камерни хорове" и "Сакрална музика а капела" е отличен..
Фотографска изложба "Snapshots of Albania – A Season to Remember" поставя в центъра на вниманието природните красоти и културното наследство на Албания, пречупени през обектива на българския фотограф Николай Шабарков. Неговата работа не е просто..
Министърът на културата Мариан Бачев приветства участниците в 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО, която се провежда под председателството на България в централата на международната организация в Париж. Участват 194 държави, приели..
Общо 85 фолклорни състава от цялата страна ще събере фестивалът "Искри от миналото" в планинския град Априлци на 26 и 27 юли. Откритата сцена за съставите..