Рекорден брой – 600 "бойци" са дислоцирани на авиобаза Узунджово, а поводът не е военен конфликт, а отбелязването на Деня на град Хасково. Най-голямата атракция по повод 8 септември е организираната военно-симулативна еърсофт игра. Тази година в "голямата игра" се включват гости от Гърция, Румъния, Сърбия, Хърватия, Република Северна Македония, а организатори са Община Хасково и Сдружение "Еърсофт София".
"Това е ситуация, която исторически се е повтаряла на много места по света", обясняват организаторите на играта, като не търсят аналогия с нито един от конфликтите по земята. Тридневният симулиран "военен" конфликт ще приключи в неделя, като се очаква това да привлече нови посетители в Хасково, както и да повиши градуса на празничното настроение.
Снимки: haskovo.bg
На 11 юли в град Самоков бе открито юбилейното десето издание на Фестивала на малината , който продължава и в съботния ден, 12 юли. Събитието се утвърди през годините като емблема на региона и платформа за популяризиране на местното..
До 13 юли 2025 г. историческият парк "Хисарлъка" край град Кюстендил посреща хиляди туристи, приключенци и ценители на историята. Петото издание на фестивала "Хисарлъка Experience" предлага незабравими преживявания сред стените на средновековната..
Близо сто ще са участниците в 48-ия Международен летен семинар по български език и култура във Великотърновския университет, съобщиха организаторите. Семинарът ще бъде открит на 14 юли и ще продължи до 3 август. Участниците ще имат ежедневно..
България заема второ място в ЕС по ръст на цените на жилищата през първото тримесечие на 2025 г. със скок от 15,1 на сто спрямо същия период..
Сънародници в Лондон, Брюксел, Берлин и Мюнхен изразиха съпричастност с протестиращите в България, които настояват за независимо правосъдие...
Протестите у нас в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев продължават. Тази вечер от Варна те се пренасят и в София и четири други европейски града..