“Очаквам ЦИК да следи за стриктното изпълнение на разпоредбите от Изборния кодекс.” Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти в Раднево, където участва в тържеството по повод 60-годишнината от обявяването на града.
“Тук не става въпрос за вътрешнопартийни драми и за предизборна кампания, а за съдбата ни като държава. Ако едно общество продължава да се отнася с безучастие, то е обречено на разпад”, подчерта държавният глава. Според него състоянието, в което се намираме, се дължи на примирението към заграбването и унищожаването на бизнеси, покваряването на институции и превръщането им в бухалка, отявлената корупция, чадъра над основните герои за грабежа на века – КТБ.
Президентът акцентира и върху проникването в Народното събрание, по думите му, на тежко компрометирани фигури с вълчи апетит, които се разпореждат с държавните ресурси и със съдбата на българите, опростачват политическото пространство, рейдърски завземат партиите, притискат и насаждат страх.
Румен Радев очаква от институциите, службите, прокуратурата, парламента и партиите да заемат позиция по този фундаментален за бъдещето ни проблем и да предприемат адекватни действия.

Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..
В събота минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна България. През деня ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, следобед и над..
Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви президентът Румен Радев на среща в София с Ан-Софи Себан-Бекаш, вицепрезидент за Европа на Американския..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за..