В понеделник ще бъде предимно слънчево. Следобед облачността от запад ще се увеличава и вплътнява, вечерта в западните райони ще започнат валежи от дъжд. Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°, в София – около 28°.
В планините ще бъде предимно слънчево. Следобед от запад облачността ще се увеличава и вплътнява и вечерта в западните масиви ще започнат валежи от дъжд. Ще духа слаб до умерен юг-югозападен, по билата – запад-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 22°, на 2000 м – около 14°.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб вятър от югоизток. Максималните температури ще бъдат между 24°и 27°, а на морската вода – 25°-26°. Вълнението на морето ще отслабне и ще бъде 2-3 бала.
Над Източните Балкани ще бъде слънчево, следобед с висока облачност. Над западните, а следобед и над централните райони от полуострова ще бъде облачно с валежи, значителни в Хърватия, Босна и Херцеговина, Черна гора и Албания.
В Атина и Букурещ ще бъде 31 градуса, в Белград и Истанбул – 28.
Над Пиренейския полуостров ще остане слънчево, докато над Западна и Централна Европа, Италия, както и над Южна и Централна Норвегия ще бъде предимно облачно с валежи. В източната половина от континента ще бъде слънчево. По-значителна облачност ще има над източната половина от Украйна, където на отделни места ще превали.
В Мадрид и Рим ще бъде 29 градуса, в Москва – 27, в Санкт Петербург – 25, в Стокхолм – 24, във Виена – 22, в Париж – 20, в Мюнхен – 18.
В Чикаго ще бъде 28 градуса, в Ню Йорк – 24, в Кейптаун – 19, в Мелбърн – 17.Над 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала "С книга на плажа" 2025г, който ще се проведе в Бургас от 13 до 17 август в алеите пред Експозиционен център "Флора". В програмата на събитието са включени премиери на..
На кръгла маса в Университета за национално и световно стопанство днес експерти ще търсят решения на проблема с шарката по овцете и козите в страната. Заразата от шарка по дребните преживни животни се разраства, като се разпространява основно в..
В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и източните райони от страната – умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 32..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р..
В нощта между 12 и 13 август небето над България ще поднесе едно от най-впечатляващите природни зрелища – пика на метеорния поток Персеиди. Очаква..
В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и..