Над сто участници в доброволните екипи на Българския червен кръст за действие при бедствия и кризи, както и представители на Международната федерация на Червения кръст и Червения полумесец ще се включат от днес до 13 сепетември в националното учение “Мадара 24” край едноименното село в местността “Кирека”, Шуменско.
Целта е да се повиши готовността за незабавна и адекватна реакция по оказване на помощ на пострадали в бедствена или кризисна ситуация и да се усъвършенства взаимодействието не само между екипите на червенокръстката организация, но и с другите отговорни институции, информират от БЧК.
Едно от най-важните събития ще се състои на 12 септември, когато в района на язовир “Кюлевча” ще бъде разиграно тренировъчно занятие с демонстрация по оказване помощ на множество пострадали при възникнало бедствие. В него ще участват и доброволци от Единната спасителна система.Председателят на Народното събрание Наталия Киселова посрещна в пленарната зала на парламента близо 100 деца от българската общност в Молдова. "Надявам се посещението в България да бъде за вас стимул да научите повече за страната, за нейната култура..
В "България днес" на 11 септември слушайте: 06:52 - Актуално от България и за общностите с българи по света 26:12 – Пътешественикът Мартин Граховски – за странстването по света 44:02 – Пътешественикът Мартин Граховски - отново в..
В петък минималните температури ще са от 15 до 22°, в София – 16°. През деня облачността ще е по-често значителна, около и след обяд купесто-дъждовна. На много места ще има кратки валежи, интензивни и значителни в районите около Централна Стара..
В четвъртък минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт..
В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и..
Институт за българската диаспора и културното наследство зад граница се разкрива към Университета по библиотекознание и информационни технологии...