На неофициална среща българският президент Румен Радев е приел поканата на своя македонски колега Гордана Силяновска, да посети официално Скопие. Дата за посещението не е определена. От българска страна нямаше официално изявление след разговора в София.
„Вписването на българите в конституцията на Северна Македония не зависи от мен. Ако бях абсолютен монарх, щях да кажа, че ще променя конституцията“, заяви Гордана Силяновска. За да започне преговори за членство в ЕССеверна Македония трябва да промени Конституцията и да впише бългжарите в нея. Това е част от преговорната рамка, която е одобрена от всички страни в ЕС. „Няма да повтаряме грешките и ще тръгнем по пътя на компромис и единно решение, без никой да почувства ощетен и без никой да мисли, че е бил забравен“, добави още Силяновска.„По отношение на Коридор №8 това е въпрос, който се отнася до правителството. Всичко, което ще ни свърже е добре дошло“. Така Силяновска коментира призивите на властите в Скопие да бъде блокирано изграждането на магистрала и железопътна връзка между България и бившата югорепублика.Студенти от елитни университети от цял свят са подали документи за кандидатстване за летен стаж в Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към Софийския университет. Сред тях са медалисти от национални и международни..
В брой 41 на предаването слушайте: За мисията да въведеш чужденци в тайните на българския език – интервю на Десислава Шапкарова с д-р Мая Падешка, лектор по български език в университета "Ориентале" в Неапол, Италия; Байсе Касъмларлъ –..
В телефонен разговор украинският президент Володимир Зеленски и българският премиер Росен Желязков обсъдиха начините за установяване на справедлив и траен мир в Украйна. Зеленски написа в социалната мрежа "Х": "Изразих благодарност за..
Наричаме март "женски месец", не само защото свързваме променливото време с образа на капризната "Баба Марта", която бързо сменя настроението си, а и..
В навечерието на Международния ден на жената 8 март "България днес" ще ви разкажем необикновената история на Световната шампионка по бачата за..
Българските граждани да планират внимателно пътуванията си в Италия в събота, 8 март, и да следят своевременно актуалната информация заради национална..