На прага на астрономическото лято и покачването на температурите най-важно е да имаме вода. Летните месеци на 2024-а обаче бяха истинско изпитание за стотици населени места в различни части България, които бяха без вода или на частичен режим на..
Две медийни годишнини се отбелязват в Българския културен институт в Лондон на 19 юни. Това са 60-годишнината от излизането на първия брой на сп. ЛИК – изданието за литература, изкуство и култура на Българската телеграфна агенция и 90-годишнината..
След интензивни и денонощни усилия на българското посолство в Техеран, двама български граждани са успешно евакуирани от територията на Ислямска република Иран, съобщи външно министерство. Гражданите са преминали иранско-азербайджанската..
Само на 37 км от втория по големина град в България – Пловдив, и стотина километра от столицата София се намира китният Пазарджик. Благоприятното..
Лято, високи температури, отпускарско настроение. Но за съжаление с лятото идват не само позитивни емоции, а реални и много сериозни проблеми. Така..
01:35 - Еньовден в народните традиции 09:34 - Православен църковен календар - на 24 юни празнуваме Рождение на св. Йоан Кръстител, Еньовден..