Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България е на финала на Световната купа по паеля във Валенсия

Ник Тодоров
Снимка: Генерално консулство на България във Валенсия

Готвачи от България, Ирландия, Франция, Италия, Румъния, Колумбия, Мексико, Перу, Пуерто Рико, Обединените арабски емирства, Китай и Япония са сред финалистите на престижния конкурс World Paella Day CUP във Валенсия, Испания. 

България ще стиска палци на шеф Николай Тодоров - Ник, известен като един от организаторите на редица кулинарни фестивали и концерти в България. На финала на състезанието той ще представи своя авторска рецепта за паеля, включваща продукти, които могат да се намерят само в България и на Балканския полуостров.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Здравей, море" – музикален поздрав от Лас Вегас пази слънчевите летни емоции

В първите дни на септември, когато лятото се опитва да се изниже измежду пръстите ни с последните песъчинки морски пясък, от Лас Вегас долетя музикален поздрав, който ни връща към морето, слънцето и усмивките. Децата от детската театрална формация..

публикувано на 09.09.25 в 11:10

Вицепрезидентът откри учебната година в най-старото училище на българите зад граница

Вицепрезидентът Илияна Йотова откри учебната година в най-старото създадено от българи училище в чужбина - Теоретичния лицей "Св. св. Кирил и Методий" в Стар Бешенов (Дудещи Веки) в Румъния. Дворът на гимназията се оказа тесен за всички желаещи да споделят..

публикувано на 08.09.25 в 15:11

Посолството ни във Вашингтон даде списък на българските училища в САЩ

Българските неделни училища в САЩ отварят врати за новата учебна година. По този случай от посолството на България във Вашингтон пожелават на всички ученици успешна година, изпълнена с много знания и приятни изживявания. "Сърдечно благодарим на..

публикувано на 08.09.25 в 13:45