Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проверка на ДАНС отхвърли "българска връзка" с взривените пейджъри в Ливан

Снимка: АП/БТА

След проверките на Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС), съвместно с Националната агенция за приходите, Министерството на вътрешните работи и Агенция "Митници", безспорно е установено, че в България не са внасяни, изнасяни или произвеждани комуникационни устройства, отговарящи на описанието на взривените на 17.09.2024 г. в Ливан и Сирия. 

Установено е също, че визираната в медийните публикации фирма "Норта Глобъл" ЕООД или нейният собственик не са осъществявали сделки, по отношение на които България има юрисдикция, с предмет покупко-продажба на стоки. Дружеството не е извършвало финансови операции, попадащи в обхвата на Закона за мерките срещу финансиране на тероризма, както не е поддържала търговски взаимоотношения с физически и юридически лица, спрямо които има санкции на ООН и на ЕС, съобщават от ДАНС.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Над 20 000 са българите от чужбина и фирмите в модернизираната платформа Bulgaria Wants You

Засилен интерес се отчита към новия сайт на Bulgaria Wants You само месец след началото му, съобщиха от организацията. Регистрирани са над 10 000 нови потребители. За сравнение, това е броят на всички регистрации в сайта от самото му създаване..

публикувано на 13.10.25 в 13:16

Български медици преминаха обучение по педиатрия в САЩ

11 млади български лекари вече са преминали обучение в престижната университетска болница Weill Cornell Medicine в Ню Йорк. Обучението е част от проект за обмяна на опит и въвеждане на съвременни практики в детското здравеопазване и медицинското..

публикувано на 13.10.25 в 12:55

БЧК започва акция в полза на над 640 хил. уязвими граждани

От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани, съобщиха от пресцентъра на организацията. Инициативата е по програма “Храни и основно материално..

публикувано на 12.10.25 в 17:20