Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Традиционни български породи дефилираха на събор в Калофер

Снимка: МЗХ

В град Калофер, местност "Паниците", се проведе 19-тият национален събор за опазване на местните български селскостопански породи животни под наслов "Да запазим заедно българското". Целта на събитието е да популяризира и съхрани традиционните български породи, ключови за запазването на биоразнообразието и културната идентичност на страната. Дефилираха местни породи като сивото искърско говедо, каракачански кон, дългокосместа калоферска коза, дъбенска овца, каракачанското куче, а експерти представиха техните характеристики. Проведе се и дефиле на селскостопанските животни, като присъстващите имаха възможност да ги видят и да се запознаят с тях отблизо.
Организатор на събитието беше сдружение "Организация на развъдчиците на автохтонни породи овце в България".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Бойкот на магазините и в България – какво очакват гражданите?

"На 13 февруари т.г. българските потребители не трябва да пазаруват в нито един хранителен магазин, в нито една търговска верига, в нито един супермаркет! На 13 февруари магазините за храни трябва да останат пусти и в тях не бива да има нито един..

публикувано на 12.02.25 в 15:45

България е с потенциал да се нареди сред лидерите в Европа в сферата на ИИ

200 милиарда евро ще бъдат на разположение за развитието на изкуствения интелект в Европа и България трябва да се възползва максимално от тази възможност. Това заяви премиерът Росен Желязков в Париж, където взе участие в Срещата на върха по..

публикувано на 11.02.25 в 17:20

Свива се износът и се увеличава вносът в България от трети страни

Износът на стоки от България за трети страни през 2024 г. намалява с 5.1% в сравнение с 2023 г. и е в размер на 30 114.9 млн. лв. Основни търговски партньори на България от трети страни са Турция, САЩ, Сърбия, Република Северна Македония,..

публикувано на 10.02.25 в 15:11