Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предсрочни избори – 27 октомври 2024г.:

Гласуваме и с машини в 9353 секции в цялата страна

Росица Матева
Снимка: БГНЕС

На парламентарните избори на 27 октомври избирателите ще могат да гласуват с машини в общо 9353 секции в цялата страна, съобщи зам.-председателят и говорител на Централната избирателна комисия Росица Матева. Тя припомни, че според Изборния кодекс машинно гласуване може да има само там, където в избирателните списъци са включени над 300 гласоподаватели.


Говорителят на ЦИК каза още, че след като приключи срокът за подаване на заявления на 1 октомври, комисията ще реши в колко секции в чужбина ще се гласува с машини. 
Днес следобед в 16,00 ч. ще бъде изтеглен жребият за номерата на партиите и коалициите в бюлетината за изборите, каза още Росица Матева.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Младите медици подновяват протестите за достойно заплащане

Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на шествие по бул. “Цар Освободител” до площад “Орлов мост”. Очаква се демонстрацията да блокира част от..

публикувано на 07.10.25 в 16:42

Голямо признание за младите в информатиката чрез президентската награда "Джон Атанасов"

Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон Атанасов" . Събитието се състоя два дни след рождената дата на видния изобретател с български..

публикувано на 07.10.25 в 13:30

В Одеса се подготвя провеждането на Дни на българската култура

Кметовете на Одеса – Генадий Труханов, и на район "Младост" в Община Варна Христо Христов разговаряха в украинския град.  Двата черноморски града са побратимени от 1992 г. и имат споразумение за сътрудничество в областта на културата, туризма,..

публикувано на 07.10.25 в 09:01