Българският културен институт "Дом Витгенщайн" във Виена е домакин на изложбата "Там, където е сърцето", представяща произведения на Валентина Вечерка и Васил Василев-Зуека.
Васил Василев-Зуека е популярен български актьор и художник, Валентина Вечерка е сред най-уважаваните съвременни творци в Австрия, съобщава Melange Bulgaren - блогът на българите в Австрия.
Откриването е от 18.00ч. местно време и е организирано от Societas Bulgarica, входът е свободен.
Танцова група "СамоДиви" в германския град Нюрнберг празнува 20 години, изпълнени с танци и традиции. Колективът отправя покана към гости и приятели за една незабравима вечер, в която заедно с тях да отбележат Деня на славянската писменост и култура и..
Обществено-политическите процеси сред българските общности в Албания и Косово от началото на 19-и век до днес и влиянието, което те оказват върху демографското развитие и териториално разпределение на сънародниците ни по тези земи – това проследява в..
Политическата ситуация трябва да ни даде възможност да започнем да работим със сънародниците ни извън страната, които имат българско самосъзнание и гражданство, за да може да се съхранява българският дух и памет. Това заяви председателят на..
Обществено-политическите процеси сред българските общности в Албания и Косово от началото на 19-и век до днес и влиянието, което те оказват върху..
Танцова група "СамоДиви" в германския град Нюрнберг празнува 20 години, изпълнени с танци и традиции. Колективът отправя покана към гости и приятели за..