Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутатите отхвълиха на първо четене промени, засягащи смяната на пола на деца

Снимка: БТА

Народното събрание отхвърли на първо четене петте проекта за промени в Закона за закрила на детето. Най-спорните предложения в тях се отнасят до смяната на пола на деца под 18 години. Законопроектът на “Има такъв народ” предвижда пълна забрана на процедурата, а този на “Продължаваме промяната – Демократична България” – възможността това да става по медицинска препоръка при сериозна опасност за здравето и живота на детето.

От ПП-ДБ коментираха, че не са искали да се занимават с несъществуващи теми, но имайки предвид случилото се с предложения от “Възраждане” законопроект за т.нар. ЛГБТ пропаганда, е трябвало да предприемат действия за минимизиране на щетите от проекта на ИТН. “Нашият законопроект защитава децата и лекарите, когато трябва медицината да се намеси”, каза Катя Панева.

По повод факта, че депутатите от ПП-ДБ гласуваха срещу собствените си предложения, Тошко Йорданов от ИТН заяви: “Гласувах “за”, за да окажа морална подкрепа на сексуално неориентираната група, която предложи закона и доказва, че сексуалната неориентираност води до душевна такава, защото предлагат нещо, което не могат да подкрепят след това самите те. Правилно отхвърлихме закона, но някой трябваше да подкрепи морално тези объркани хорица с розови еднорогчета на седалчиците.”




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Министърът на отбраната Атанас Запрянов

Министри разказват на депутатите за "въпросника" на САЩ

Парламентът ще изслуша днес министъра на отбраната Атанас Запрянов и министъра на външните работи Георг Георгиев относно "въпросник", изготвен от страна на САЩ, по теми, свързани с готовността на България за участие в специална военна операция на..

публикувано на 20.02.25 в 07:15

Втори ден на бойкот на веригите за хранителни стоки

Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава инициатива у нас. В първия ден на бойкота по данни на Министерството на финансите оборотът на..

публикувано на 20.02.25 в 06:35

Обявен е жълт код за мразовито време за почти цялата страна

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..

публикувано на 19.02.25 в 18:40