В неделя през страната ще премине студен атмосферен фронт. Още сутринта облачността от запад-северозапад ще започне бързо да се увеличава и ще завали дъжд, а по-късно валежите ще обхванат Централна и Източна България. Вятърът от северозапад ще се усили до бурен и с него ще нахлува студен въздух. Температурите следобед ще бъдат в широк интервал – от 16-19° в Западна и Централна България до 30° в Югоизточна.
В планините от запад-северозапад облачността ще се увеличи и ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Вятърът от северозапад ще се усили. Максималната температура следобед на височина 1200 м ще бъде 8-9°, на 2000 м – около 6°, а към края на деня по най-високите ни върхове в Рила и Пирин около 0°.
По Черноморието през по-голямата част от деня ще бъде предимно слънчево. Към края на деня облачността ще се увеличи. Максимални температури ще бъдат 24°-27°, а на морската вода – 22°-23°. Вълнението на морето ще бъде 3 бала.
На Балканите времето ще бъде динамично. От запад на изток заради преминаващ студен атмосферен фронт ще вали дъжд. На места валежите ще бъдат интензивни и значителни по количество. Повече слънчеви часове ще има в Гърция.
В Атина ще бъде 34 градуса, в Истанбул – 26, в Букурещ – 25, в Белград – 14.
Предимно слънчево ще бъде на Пиренейския и Апенинския полуостров, в Германия и Франция. На Британските острови, в Северна Европа и северните райони на Европейска Русия ще има валежи от дъжд. В останалата част на Източна Европа ще преобладава слънчево време. В централноевропейските страни и югоизточните райони на континента времето ще бъде динамично с краткотрайни, но интензивни валежи и гръмотевици.
В Мадрид и Рим ще бъде 24 градуса, в Москва – 22, в Париж и Виена – 15, в Мюнхен – 14, в Санкт Петербург – 12, в Стокхолм – 11.
В Чикаго ще бъде 23 градуса, в Ню Йорк – 19, в Мелбърн – 17, в Кейптаун – 14.Организирана престъпна група за прекарване в обращение на фалшиви банкноти – долари и евро, както и за държане на неистински български левове е разкрита в Пловдив, съобщи БТА. Арестувани са шестима души, включително нейният ръководител. Начело на..
В брой 61 на предаването слушайте: Писателката Здравка Евтимова за срещите си в българските училища по света и за участието си като специален гост на годишната конференция на АБУЧ Българинът от Париж Джонатан Ангелов - приказка ли е..
От 24 до 26 юли в Кюстендил ще се състои 21-вото издание на Международния фолклорен фестивал "Сребърна пафта" – празник на културното многообразие и танцовото изкуство от цял свят, предаде БТА. Фестивалът ще събере за поредна..
България се появи в класация на италианското издание Il Messaggero, което препоръчва 10 от най-достъпните и нискобюджетни морски дестинации на Стария..
Тъжно е това наше българско лято... Жега с температури от над 40 градуса в продължение на дни. А горещините, заедно с безхаберието и човешкото..
Климатичните промени силно влияят на земеделието в България, включително и на тютюнопроизводството. Затова се търсят сортове, способни да се справят със..