Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Сърбия арестуваха един от най-големите наши контрабандисти

Снимка: БТА

Никола Николов - Паскал, смятан за един от най-големите контрабандисти, е арестуван в Сърбия при съвместна акция на българските и сръбските специални служби.

Шефката на Агенция “Митници” е задържана за 72 часа

Съдът остави в ареста директора на митниците Петя Банкова и бизнесмена Стефан Димитров

Името на задържания нашумя при ареста на бившия директор на Агенция “Митници” Петя Банкова за участие в организирана престъпна група. В обвиненията беше замесен и бившият главен секретар на МВР Живко Коцев. В разгара на скандала председателят на ДАНС Пламен Тончев определи Никола Николов - Паскал като ключов фактор в производството и контрабандата на цигари.

Разследването в случая е за престъпна група, контрабанда и подкупи. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Проектът на Столичната община за поскъпване на зоните за почасово паркиране предизвика остри реакции

Кметът Васил Терзиев, заедно с председателя на СОС Цветомир Петров, а също и общински съветници от ПП-ДБ предлагат драстично поскъпване на паркирането в центъра на София с мотива, че предложенията са резултат от анкета сред 22 230 души..

публикувано на 25.09.25 в 12:01

Часът на Радио България - брой 65

Брой 65 на предаването е посветен на българите в Молдова. Ще чуете: България е там, където се говори и мисли на български – репортаж от награждаването на лауреатите в Конкурса за есе на БНР сред младежи от Украйна и Молдова За..

публикувано на 25.09.25 в 12:00

Все още няма решение за ваксиниране на овцете срещу шарка

От началото на годината са регистрирани 168 огнища на шарка по овцете, като най-много са тези в област Пловдив. Стара Загора, Хасково, Пазарджик, Сливен, Бургас и Кърджали също са засегнати, но там има доста по-малко огнища. Пред..

публикувано на 25.09.25 в 11:18