Държавата започна извеждането на сънародниците ни, изявили желание да напуснат Бейрут след атаките на Израел срещу Ливан. Част от българите в Ливан вече са евакуирани с правителствения Airbus, предаде репортерката на БНР Мира Стефанова.
Самолетът излетя от София след 13 часа и кацна в Бейрут малко преди 15 часа. Майки с деца и възрастни хора са в първата група сънародници, евакуирани от ливанската столица. Очаква се самолетът да кацне в София към 19 часа. Очаква се да има и втори евакуационен полет.
За осми път се организира информационна кампания на висшите училища в България, насочена към младежи от българските общности зад граница. Организатор е българското училище "Родна стряха" в Кипър с подкрепата на Министерството на образованието и..
В общинската библиотека "София" в брюкселския квартал Скарбек има едно малко кътче България. Това е секцията, която предоставя ценна колекция от български книги. Библиотекарят Аарон Вилем има ключова роля при създаването на българската секция във..
Българската културна и социална асоциация "Родина" в Сидни организира днес, 21 април, великденски пикник, който ще се състои от 11,00 ч. местно време в парк St Leonards Park в австралийския град. "Очакваме ви, за да отбележим празника под открито небе..
Делят ни 10 часа от България, но сънародниците ни на Западния бряг на САЩ милеят за всичко българско и родно, сподели пред Радио България Мария..
Съединението прави силата – този национален девиз ще изпитат на 8 май с условностите на времето и огромното разстояние от родината българите в..
В навечерието на 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, Българският..