Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Правителственият "Еърбъс" евакуира още 80 българи от Бейрут

Снимка: БТА

От Бейрут за София излетя с правителствения "Еърбъс" втората група от 80 българи, които поискаха да напуснат Ливан. Очаква  се самолетът да кацне в София след 19.00 часа. 89 наши сънародници и членове на техните семейства бяха изведени по въздух вчера, предаде репортерът ни Мира Стефанова.
По данни на външното ни министерство, в Ливан живеят близо 400 българи и членове на техните семейства, с които посолството ни в Бейрут е в постоянна връзка.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българската литература и книгоиздаване е сред акцентите на панаира на книгата  в Черна гора

На 19-ото издание на Международния панаир на книгата и образованието в Подгорица, което събира представители на литературната сцена от цяла Европа, България е достойно представена и посрещната като специален гост. Българският щанд, на който се..

публикувано на 08.05.25 в 14:29

Българите във Виена са поканени на литературно четене по случай 24 май

В навечерието на 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, Българският литературен кръжок във Виена организира литературно четене. "Всеки е добре дошъл да представи свои..

публикувано на 08.05.25 в 12:45

Личните успехи на българите в Ню Йорк изграждат образа на държавата ни в САЩ

Съединението прави силата – този национален девиз ще изпитат на 8 май с условностите на времето и огромното разстояние от родината българите в Голямата ябълка – Ню Йорк. От 19 часа местно време Генералното консулство на страната ни и NYC..

публикувано на 08.05.25 в 10:00