Софийската филхармония под палката на своя диригент Найден Тодоров ще свири тази вечер в амстердамската Concertgebouw – смятана за една от най-авторитетните концертни зали в света, съобщи посолството ни в Хага.
Солисти на оркестъра ще бъдат цигуларката Шери Це и пианистката Ширан Уанг.
Първото произведение, което ще прозвучи пред нидерландската публика, ще бъде концертът за цигулка The Butterfly Lovers от Чен Ганг/Хе Жанао. В програмата са включени също вторият клавирен концерт на Рахманинов и деветата симфония “Из новия свят” от Дворжак.
“Заповядайте на този незабравим концерт, който ще подчертае силата на българската култура на международната сцена”, отправят покана от българската дипломатическа мисия.Макар и млад, Кристиан Костов вече е утвърден изпълнител и автор. Той направи силно впечатление по време на четвъртия сезон на X Factorу нас, достигна до големия финал и спечели огромна публика. После се яви на Евровизия и подари на България..
Най-старата извънстолична опера в България – Старозагорската, която през този творчески сезон чества забележителен вековен юбилей, представя нова сценична реализация на Вердиевия шедьовър "Риголето" на 28 и 29 март. Начело на постановъчния екип е..
Един от безспорните хитове на Бродуей от последното десетилетие – "Матилда" на Тим Минчин и Денис Кели, базиран на прочутия едноименен детски роман на Роалд Дал, ще бъде поставен за първи път у нас на сцената на Софийската опера. Още след..