Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Две изложби посветени на България откриха в Букурещ

Снимка: БТА

Две изложби с културни и природни забележителности от страната ни бяха открити в българското посолство в Букурещ от служебнте министри на туризма Евтим Милошев и на културата Найден Тодоров, заедно с посланик Радко Влайков. 

"Светът познава България и Румъния като съседни държави и те трябва да се представят заедно", заяви Милошев.
"Без памет сме загубени, а културното наследство е онази част от нашата памет, която ни кара да се чувстваме горди", каза маестро Тодоров. 

Експозицията „Бранд България – страна на чудесата“ е подредена в посолството, а „България от птичи поглед“ е поставена върху оградата на мисията.



Събитието е част от съпътстващата програма на Срещата на организацията за Европейско културно наследство, организирана от „Европа Ностра“, на която Букурещ е домакин. Събитието от 6 до 8 октомври е под патронажа на президента на Румъния Клаус Йоханис.

 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Христо Йоцов

Проф. Христо Йоцов – между класиката и джаза, където историите се чувстват

"Концерт с авторска музика е чудесен начин човек да отбележи рождения си ден" – казва с усмивка един от най-именитите и креативни джаз музиканти на българската сцена, перкусионистът Христо Йоцов. Казана дума хвърлен камък! За трета поредна година..

публикувано на 13.02.25 в 12:30
Луиза Селло

Виртуозната флейтистка Луиза Селло свири в София

Тази вечер от 19:00 ч. столичната зала "България" ще бъде домакин на концерт с участието на виртуозната флейтистка Луиза Селло и маестро Орхан Шаллъел. Публиката ще има удоволствието да се наслади на блестящи изпълнения на произведения от..

публикувано на 13.02.25 в 07:10

Испанската писателка Ана Андреу Бакеро представя романа си "Принцесата от Бухенвалд"

Испанската писателка Ана Андреу Бакеро пристига в България за представянето на романа си "Принцесата от Бухенвалд", съобщават от института "Сервантес", организатор на събитието заедно с издателската къща "Хермес".  Срещата с авторката е насрочена..

публикувано на 12.02.25 в 06:50