Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

6Fest или Фестивалът за улични изкуства гостува и на Бургас

Снимка: Facebook /Фестивал за улични изкуства 6Фест

Цирк, театър, огнено изкуство, танци и младежки работилници – всички изкуства присъстват на 6Fest. Това е първото бургаско издание на Фестивала за улични изкуства, уточнява БТА.

Фестът стартира още в петък, 11 октомври, с флашмоб „Заедно“ на местната танцова школа „Дюн“. А за съботния ден са предвидени няколко работилници и спектакли в Международния младежки културен център. Обучителните работилници са насочени към придобиване на умения в цирковите и огнените изкуства под ръководството на актьори от пътуващ театър „Скрин“. Анджей Сойка от трупата на "Скрин" ще представи цирковия си спектакъл "Среща". Малко след това пък Даниана Коева ще посрещне публиката с огненото си изпълнение "Другото лице". 

6Fest е първият български фестивал, посветен на изпълнителските улични изкуства. Той е създаден през 2017 г. в Габрово, а от 2019 г. се провежда в Пловдив. Освен Бургас, през настоящата година фести
валът включи в картата на пътуващите си издания още Ямбол, Джебел, София и Стара Загора.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Интерактивен спектакъл за мистерия на водата съживява древния тракийски епос

Древният тракийски епос оживява на 28 юни под звуците на завладяваща музика и зрелищна хореография в амфитеатъра на Културно-туристическия център "Акве Калиде" в Бургас, информират от Академия "Орфика". В интерактивния спектакъл "Мистерия на Водата"..

публикувано на 28.06.25 в 07:05

Два български късометражни филма са в афиша на европейски филмов фестивал в Япония

В рамките на Филмовия фестивал "Дни на европейското киното – 2025", който ще се състои в японските градове Токио, Нагоя, Фукока и Киото, България ще бъде представена с два късометражни филма.  По информация на Фейсбук страницата на  Посолството на..

публикувано на 27.06.25 в 15:26

Пловдивският театър с ново партньорство и световна премиера

Драматичен театър "Н. О. Масалитинов" в Пловдив информира за нов етап в развитието на културното меценатство у нас. Става въпрос за началото на стратегическо партньорство с водеща компания за преработка на благородни и цветни метали, която се превръща..

публикувано на 22.06.25 в 10:10