Президентът Румен Радев е в Полша, където участва в 19-ата среща на държавните глави от групата „Арайолуш“ по покана на полския си колега Анджей Дуда. Основната тема на форума тази година са възможностите за задълбочаване на трансатлантическите отношения в условията на глобални предизвикателства.
Програмата на президента включва също посещение на Ягелонския университет в Краков, в който се изучава българска филология и откриване на изложбата „Истории от глаголически времена“. Експозицията представя слабо познати факти за най-старата азбука на славяните и ролята на България за съхраняването й. Изложбата за първи път показва ценни оригинални ръкописи на глаголица и кирилица, които се намират в Ягелонската библиотека.
Програмата на президента предвижда и срещи с представители на българското неделно училище в Краков и други членове на българската общност в Полша.
Българската общност в немския град Франкфурт на Майн днес ще има възможността да се срещне с Меглена Плугчиева, вицепремиер на България (2008-2009 г.) и посланик на страната ни в Германия (2004-2008 г.), както и с Кирил Вълчев, генерален директор на..
В пресклуба на БТА в Босилеград бе проведен форум провокиран от опитите за прокарване на т. нар. "шопска нация" в Западните покрайнини. В дискусията участваха депутати, дипломати, представители на академичната общност от България. Председателят на..
Българският патриарх и софийски митрополит Даниил ще отслужи първата литургия в Лондон за освещаването на новия храм на българската православна общност в британската столица - "Св. Йоан Рилски" . Храмът е част от имота на българското посолство в..
В пресклуба на БТА в Босилеград бе проведен форум провокиран от опитите за прокарване на т. нар. "шопска нация" в Западните покрайнини. В дискусията..
Българската общност в немския град Франкфурт на Майн днес ще има възможността да се срещне с Меглена Плугчиева, вицепремиер на България (2008-2009 г.) и..