Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С Фестивал на кестена в село Коларово почитат щедростта на природата

Снимка: БТА

Жителите и гостите на Коларово днес се събират на селския площад, за да отпразнуват единайсетия Фестивал на кестена.

Фестивалът е посветен на планина Беласица, в която се намират най-обширните кестенови гори не само у нас, но и на Балканите. Той се провежда през есента, когато кестеновите плодове вече са узрели.

Гостите на събитието ще могат да се насладят на богатството на родния фолклор, да почувстват аромата на местната кухня и да усетят вкуса на беласишкия кестен, обещават организаторите от дирекцията на Природен парк “Беласица”. Освен това за любителите на природата на територията на парка ще бъдат обособени туристически маршрути, водещи до интересни места и водопади.

Основната цел на празника е да се популяризира природното и културно наследство в района на природния парк.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Мистерията на българските гласове" гостува на Париж

Хорът "Мистерията на българските гласове" излиза на сцената на парижката зала "Олимпия" , каза за БТА продуцентът Бояна Бункова. Събитието е на 27 септември .  Поканата е дошла от френски импресарио. Това е вторият път, в който прочутата българска..

публикувано на 26.09.25 в 13:14
Илие Боложан

По съседски: Събития с балкански адрес

Румъния продължава политиката за плавно свиване на бюджетния дефицит Румъния трябва да завърши годината с бюджетен дефицит от 8,4% при 9,3 на сто в края на 2024 г. Това е договорено с ЕС, съобщи премиерът Илие Боложан. При посещението си в..

публикувано на 26.09.25 в 10:15
Пристанище Оряхово

Силният вятър спря движението на ферибота Оряхово - Бекет

На граничния пункт Оряхово към Румъния, поради лоши метеорологични условия, бе спряна работата на фериботната платформа, обслужваща връзката Оряхово-Бекет между двата бряга на река Дунав . Движението на останалите гранични пунктове с Румъния протича..

публикувано на 26.09.25 в 09:59