Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Разлог откриха шестметрова статуя на Света Богородица с Младенеца

Света Богородица с Младенеца
Снимка: БТА

С водосвет, отслужен от Неврокопския митрополит Серафим, в Разлог беше открита шестметрова статуя на Света Богородица с Младенеца. Скулптурата, поставена в центъра на кръговото кръстовище пред многопрофилната болница в града, се вижда от повече от километър.

Митрополит Серафим припомни думите на Божията майка, отправени към всички нас: “Каквото ви каже Той, моят син и наш Господ Иисус Христос, него вършете.” С това със сигурност ще имаме нейното застъпничество като наша майка, добави духовникът след водосвета.

Мраморната статуя е дело на скулптора Асен Ботев. “Беше чест и огромна отговорност за мен 5 години да се събуждам с мисълта „Света Богородице, помилуй нас”, каза той пред журналисти.

Кметът на Разлог Красимир Герчев заяви пред събралото се множество, че се чувства горд и удовлетворен, тъй като със съвместни усилия е изпълнено желанието на жителите на града да имат този символ, вдъхващ вяра в забързаното и сложно всекидневие.

В края на официалното откриване солисти от Свищовския хор “Янко Мустаков” изпълниха църковни песнопения пред статуята на Света Богородица с Младенеца.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Депутат пита защо не се използват българските самолети, оборудвани да гасят пожари

България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от публикация на председателя на комисията по отбрана Христо Гаджев в социалната мрежа. Страната ни има..

публикувано на 29.07.25 в 13:09
Румен Радев и Жоел Мейер

В София удостоиха френския посланик Жоел Мейер с орден "Мадарски конник"

Президентът Румен Радев удостои с орден "Мадарски конник" първа степен посланика на Франция Жоел Мейер. Отличието му беше връчено на церемония в Гербовата зала в сградата на президентската институция. "Искам специално да благодаря на..

публикувано на 29.07.25 в 11:24

Последните 2,4 км от Коридор №8 в България трябва да са готови след 4 години

Обявени са обществените поръчки за последните 2,4 км на жп линията от Гюешево до Северна Македония и за участъка София – Радомир. Стойността на търговете е над 279 млн. евро, а срокът за приключване - до 2029 г., съобщи Министерството на транспорта...

публикувано на 29.07.25 в 10:32