Легендарната песен “Клетва” на починалия при инцидент на сцената вокалист на “Щурците” Кирил Маричков ще бъде изпълнена в негова памет от стотици китаристи в рамките на фестивала Sofia Guitar Fest.
Отиде си “щурецът” Кирил Маричков
България се сбогува с великия Кирил Маричков
Събитието ще се състои днес от 17,00 ч. на първото мащабно масово свирене на китари в парка пред Националния дворец на културата. “Каним всички, които искат да се присъединят дори и без китара”, казаха организаторите на фестивала.
Инициативата първоначално е била планирана като поздрав към музиканта за неговия предстоящ 80-и юбилей и самият той е трябвало да присъства.
В интервю пред БНР Кирил Маричков разказва за създаването на песента: “Когато правих музиката на филма “Вчера” с китара и като я изпях на Иван Андонов, той ми каза: “Тази песен ще ни надживее и двамата.”
" Ако нотните редове приличат на телеграфни жици, с накацали по тях лястовички, то със своите хиляди ноти той е опасал цялата българска земя и върви Маестрото все по тях, за да търси бялата лястовичка на щастието. Удивително е, че не я търси за..
Почитателите на джаза по традиция очакват в началото на юли Международния A to JazZ Festival. Тази година той ще се проведе от 3 до 6 юли както винаги в столичния Южен парк 2. Във времето A to JazZ се утвърди като едно от най-обичаните и значими..
Малко повече от месец след като започнаха издаването на албумите си на плоча със "Само за теб", група Мери Бойс Бенд посреща и "Дългият път към дома" вече на винил. Вторият студиен албум на Мери Бойс Бенд, който излиза на дългосвиреща грамофонна..
Един от най-значимите джаз форуми в България – Пловдив Джаз Фест (Plovdiv Jazz Fest) – започна през юли с издание в село Марково, за да продължи през..