Шедрак Кимайо и Хариет Чеборе от Кения триумфираха на “Маратон София 2024” в класическата дистанция от 42,195 км. Кимайо успя да я преодолее за 2 часа, 15 минути и 4 стотни от секундата, а Чеборе – за 2 часа, 38 минути и 25 секунди.
Хиляда бегачи потеглиха в класическия маратон в столицата
От българите най-бързи бяха завършилият седми при мъжете Исмаил Сенанджи и четвъртата при жените Надежда Ангелова.
Над 7200 атлети участваха в тазгодишния маратон, което е една трета повече в сравнение с 2023 г. Увеличен е и броят на чужденците, бягали в различните дистанции – над 1100 души от повече от 50 държави. Всички те преминаха край символични за града места и бяха аплодирани от софиянци.
През тази година маратонът се превърна в празник, тъй като за първи път беше съпътстван от богата забавно-музикална програма. По неговото трасе бяха изградени осем сцени, които преливаха от шоу и добро настроение.В "България днес" на 2 юни слушайте : 01:30 - Актуална информация от страната и българските общности зад граница 07:50 - Прогноза за времето 14:00 - Отбелязваме 149 години от гибелта на Христо Ботев с разказ за личния му бележник –..
Във вторник , 3 юни, минималните температури ще са от 12 до 17°, в София – 12°. През деня над по-голямата част от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност, но ще остане предимно слънчево. Около и след обяд, на изолирани места главно над..
Точно в 12,00 ч. под двуминутен вой на сирени граждани в цялата страна отдадоха почит към паметта на Христо Ботев и на загиналите за свободата на България, оставяйки на място и в мълчание. По-рано през деня хиляди хора изкачиха легендарния връх..
Враца и областта в последните години се утвърдиха като икономически център на Северозападния регион на България. Според най-актуалните данни на..
В сезона на абитуриентските балове и в самия край на учебната година през юни поглеждаме към вълненията на младите хора, на които предстои да отворят..
Денят на детето има юбилей – на 1 юни 2025 година се навършват точно 100 години от обявяването на датата за Международен ден на детето. Това става..